Yazın Ben Aldırılır Mı?

Antalya Ben Aldırma

Benlerin kanserleşme riski bulunması ya da kişiyi estetik olarak rahatsız etmesi durumunda ben tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda ben aldırmayı düşünenlerin aklına takılan sorular Antalya İDEA doktorlarından Op. Dr. Seher Şirin tarafından detaylı olarak cevaplandırılacaktır.

Ben aldırmak kansere neden olur mu?

Ben aldırmak için hangi doktora gidilir?

Ben aldırdıktan sonra iz kalır mı?

Yazın ben aldırılır mı?

Alınan ben tekrar çıkar mı?

Ben aldırmak ağrılı / acılı bir işlem midir?

İlaçla, kremle ya da doğal ürünlerle benler geçer mi? Gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı öneririz.

Ben Aldırmak Kansere Neden Olur Mu?

Benlerini aldırmak isteyen bireyler tarafından en sık merak edilen soru ben aldırmanın kansere neden olup olmayacağıdır.  Yazımızın giriş kısmında kanserleşme riski olan benlerin tedavi edildiğini vurgulamıştık. Yani benlerin alınması kansere neden olmaz. Hatta kanserli benlerin tedavisi benin alınması şeklinde gerçekleştirilir. Ek olarak benlerin alınması olası kanserleşme riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Özetle benlerin alınması kansere neden olmaz. İlerleyen zamanda ortaya çıkacak bir kanserleşmeyi önler.

Ben Aldırmak / Ben Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Ben tedavisi için cildiye uzmanı ya da medikal estetik alanında uzman bir genel cerrah tercih edilebilir. Piyasada doktor olmadan ben tedavisi yapan birçok güzellik salonu vardır. Bu tür yerlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Branşı uygun olan doktorlar arasında araştırma yapılırken de doktorun ben aldırma alanında uzman olup olmadığı araştırılmalı ve daha önce aldığı benlerin öncesi sonrası görselleri incelenmelidir.

Tüm bunlara ek olarak ben aldırılacak doktorun ya da kliniğin her beni almaya uygun teknolojiye sahip olup olmadığı araştırılmalıdır. Bu sayede beninize en uygun yöntemle tedavi olarak iz kalma riskini ortadan kaldırabilir ya da minimal düzeye indirebilirsiniz.

İDEA Antalya şubemizde ben alma işlemleri medikal estetik alanında Uzman Op. Dr. Seher Şirin tarafından yapılmaktadır. Ayrıca İDEA Antalya ben tedavi merkezinde dünyada ben tedavisinde kullanılan tüm teknolojiler bulunmaktadır. Bu sayede beninize en uygun yöntemle tedaviniz gerçekleştirilmektedir.

Ben Aldırdıktan Sonra İz Kalır Mı?

Ben aldıktan sonra iz kalıp kalmayacağı hakkında kesin bir cevap verilmesi doğru değildir. Ancak iz kalmaması veya en az iz kalması için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Ben aldırırken iz kalmaması için mutlaka ben tedavisi alanında uzman bir doktor tercih edilmelidir. Ben tedavisi el becerisi gerektiren estetik bir uygulama sayılabilir. Bu nedenle doktorun el becerisi oldukça önemlidir.

Ek olarak doktorun beni hangi yöntemle alacağı önemlidir. İz kalmaması ya da kalacak izin en az olması için mutlaka benin yapısına uygun yöntem tedavi edilmektedir.

Tedavi sonrasında iz kalıp kalmayacağını etkileyen bir diğer husus ise kişinin cilt yapısıdır.

Ben aldırırken iz kalmaması için alanında uzman bir doktor, benin yapısına uygun bir yöntem tercih edilmelidir. Bu sayede iz kalma riski minimaldir. ( Kesinlikle iz kalmaz denmesi doğru değildir. Çünkü doğru yapılan bir ben tedavisi sonrasında bile kişinin cilt yapısına göre minimal iz kalabilir)

Ben aldırma sonrasında kalan iz ancak konuşma mesafesinden far edilecek belli belirsiz bir izdir.

Yazın Ben Aldırılır Mı?

Evet. Yazın ben aldırmanın herhangi bir zararı yoktur. Yaz, kış ben tedavisi güvenle yapılabilir. Yalnızca yaz döneminde ben aldırma sonrasında güneş koruyucu kullanılması önerilir.

Antalya Ben Tedavi Merkezi

Ben Aldırmak Ağrılı / Acılı Bir İşlem Midir?

Ben aldırma ağrılı bir işlem değildir.  Lokal uyuşturma yapılmadan bile uygulanabilir. Ancak yaşanan minimal ağrının bile istenmediği durumlarda ağrısız bir tedavi için lokal uyuşturma ile tedavi gerçekleştirilir.

Alınan Ben Tekrar Çıkar Mı?

Hayır. Tedavisi tamamlanan ben tekrar çıkmaz. Ancak tedavi süreci tamamlanana kadar ikinci bir rotus seansına ihtiyaç duyulabilir. Bu tür durumlara İDEA Antalya Ben Aldırma Merkezinde 2. Rötuş seansı ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Kremle Ben Tedavisi Olur Mu? Bitkisel Ben Tedavisi Mümkün Mü?

Hayır. Kremle ya da bitkisel ürünlerle benlerin geçmesi mümkün değildir. Benlerin ciltten uzaklaştırılması için yalnızca asit içerikli ürünler etkilidir. Ancak bu tür asit içerikli ürünler ciltte yanık oluşturarak kalıcı yanıklar oluşabilmektedir. Bu kalıcı yanık izi benden çok daha büyük ve rahatsız edici olabilmektedir. Bu nedenle ben tedavisi için mutlaka uzman bir hekime başvurulması önerilir.

İDEA Antalya Ben Tedavi Merkezi

Antalya Muratpaşa’da bulunan İDEA ben tedavi merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Tramvaydan çıktıktan birkaç dakika sonra konuma ulaşabilirsiniz.

İDEA Antalya’da ben muayeneleri ücretsizdir. Herhangi bir ücret ödemeden benleriniz analiz edilir, tedavi hakkında detaylı bilgilendirme yapılır.

İDEA Antalya’da dünyada ben aldırmak için kullanılan tüm teknolojiler kullanılmaktadır. (Lazer, radyo frekans, plazma) Bu sayede her ben yapısına uygun yöntemle tedavi edilebilmektedir.

Ücretsiz muayene ve %50 SGK İndiriminden yararlanmak için >> 0542 621 08 88 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir