Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

ben aldırma nasıl yapılır

Bazı klinik reklamlarında, “ben aldırma sonrası iz kalmaz, kesin sonuç, garantili tedavi” gibi gerçekçi olmayan iddialar görebilirsiniz. Emin olun, bunların hepsi sizi ikna etmek için üretilmiş yalanlardır çünkü ben tedavisinden sonra az ya da çok iz kalır.

Daha doğrusu derinin bütünlüğünü bozan her uygulama mutlaka iz bırakarak iyileşir. Bunun aksini düşünmek veya iddia etmek akla ve bilime aykırıdır.

Ben aldırma sonrası ne kadar iz kalacağı, rahatsız edip etmeyeceği ise doktorun başarısı, tecrübesi ve uygulayacağı ben aldırma yöntemine göre değişmektedir.

Ben aldırma işlemi sonrası süreç nasıl olur?

Ben Aldırma Sonrası Keloid Oluşur mu?

Öncelikle, keloid nedir? Onu tarif edeyim. Keloid, tümör gibi gelişme gösteren bir tür iyileşme dokusudur. Kesik, ameliyat, yanık gibi tüm yaralanmalardan sonra vücut orayı iyileşme dokusu (skar) ile kapatır.

Toplumda çok seyrek olarak rastlanan bazı kişilerde her tür yaralanmadan sonra ortaya çıkan iyileşme dokusu, kırmızı, kabarık ve ciddi estetik kusur olarak oluşmaktadır.

1cm’nin altındaki yaralanmalarda daha düşüktür. Özellikle göğüs ortası gibi kemiğe yakın bölgelerde daha sık karşılaşılır. Ben ben aldırma sonrasında da görülme ihtimali düşük de olsa vardır. (1)

Ben Aldırma Sornası İz Kalmaması İçin Nelere Dikkat Etmeli?

Başarılı bir ben aldırma hizmeti alabilmek için mutlaka bolca araştırma yapmalısınız. Ne tür bilgileri araştıracağız?

  • Ben Aldırma Yöntemleri: İlk odaklanmanız gereken husus ben aldırma işleminin nasıl yapıldığı ve hangi yöntemlerin uygulandığı olmalıdır. Ben aldırma işleminde cerrahi yöntem dediğimiz “ameliyat” yanı sıra lazer, radyofrekans, plazma gibi cihazlarla yapılan ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Ayrıca dermatoloji uzmanlarının “dondurma yöntemi” olarak tabir ettikleri kriyoterapi yöntemi de uygulanmaktadır.
  1. Doktor Tecrübesi: Son yıllarda, ben aldırmak isteyenlerin sayısındaki artış; doktorlar yanı sıra güzellik uzmanlarını da bu alanda hizmet vermeye teşvik ediyor. Hizmet aldığınız uzmanın yeterli tecrübesi olmaması halinde maalesef ciddi yaralanmalar ve iz kalabilir.

Lazer, RF, Plazma Gibi Ameliyatsız Yöntemler Öneriyoruz

Ben aldırmayı düşünenler için önerimiz “ameliyatsız” yöntemler olarak tabir edilen ve kısa sürede uygulanan, lazer, radyofrekans ve plazma gibi yöntemler öneriyoruz. (2)

Belirtmiş olduğum bu 3 yöntem (Lazer, Radyofrekans, Plazma) arasında “Lazer” daha bilindik olsa da RF (Radyofrekans) ile daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Lazer ile ben aldırma hizmeti alacaksanız, doktorun tecrübesine önem vermelisiniz. Lazer cihazları seçimi ve kullanımı açısından ciddi bir tecrübe gerektirmektedir. (3)

Genel cerrahi uzmanlarının olmazsa olmazı haline gelen Radyofrekans ile ben aldırma işleminin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz.

Ben Aldırma İle İlgili Sorularınız mı var?

Merak ettiğiniz tüm soruları genel cerrahi uzmanlarına sorabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan WhatsApp butona tıklayarak hemen yazmaya başlamaktır. Dilerseniz aldırmayı düşündüğünüz benlerin fotoğraflarını göndererek “ben aldırma fiyatları, uygulanacak tedavi yöntemi ve iz kalma durumu” hakkında merak ettiğiniz hususlara ulaşabilirsiniz.

Ben Aldırma bilgilendirme

REFERANSLAR

1. Butler, P. D., Longaker, M. T., & Yang, G. P. (2008). Current progress in keloid research and treatment. Journal of the American College of Surgeons, 206(4), 731-741.

2. Goldberg, D. J., & Nychay, S. G. (1992). FEATURES: Q‐Szvitched Ruby Laser Treatment of Nevus of Ota. The Journal of dermatologic surgery and oncology, 18(9), 817-821.

3. Zheng, X., He, S., Li, Q., Chen, P., Han, K., Wang, M., … & Zeng, K. (2018). Successful treatment of verrucous epidermal nevus with fractional micro-plasma radio-frequency technology and photodynamic therapy. Journal of Cosmetic and Laser Therapy, 20(6), 357-359.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir